hakkimizda1

Artekya Limited Şirketi’nin temelleri 2005 yılında NanoFiber Membranes Group (Nano FMG) çalışma grubunun İstanbul Teknik Üniversitesi laboratuvarında, nano teknoloji üzerine yapmış olduğu ar-ge çalışmaları esnasında atılmıştır.

Çalışma grubu bu süreç içerisinde Sanayi Bakanlığı ve Tübitak tarafından destek görmüş, birçok ar-ge projesinde başarılı sonuçlar elde etmiş ve bu projeleri hemen hemen tüm alanlarda yenilikçi ticari ürünlere çevirmiştir.

Grubun ticarileşen ayaklarından ilki Nasiol markası ile nano teknoloji ürünleri üreten Artekya olmuştur.

hakkimizda2

Artekya kuruluşundan itibaren geliştirmiş olduğu cam, metal, tekstil, seramik, ahşap gibi hemen hemen tüm yüzeylere uygulanabilen nano kaplama ürünlerini ‘NASİOL’ markası altında toplamıştır. Bu marka ile tüm dünyaya yayılmakta, endüstriyel ihtiyaçları karşılamakta ve deniz aşırı hizmetler sunmaktadır. Üstün mühendislik kadrosu ile teknolojiyi yakından takip eden Artekya; istikrarlı, yenilikçi, gelişime açık olan yapısıyla, nano kaplama ürünlerinin yanı sıra elektrikli araç üretimi gibi alanlarda da çalışmalarına devam etmektedir. Gezegenimizdeki hammaddelerde gelecek yıllarda yaşanacak olan tüketim kaynaklı sıkıntıların önüne geçmek amaçlı çeşitli çalışmalara da devam etmektedir. Üretiminde müşteri gereksinimlerini ön planda tutarak yol alan Artekya, modern teknolojik araştırma ve geliştirme faaliyetleri ile tüm dünyaya hizmet sunmaya devam etmektedir.